VEEAURUTIHEDAT TÜÜPI PÖÖNINGU VENTILATSIOON

Veeaurutihe pööningu (täislaud või OSB-plaat + katusepapp) soojustus nõuab kahe kanaliga ventilatsiooni. See tähendab, et vajalik on kahe ventilatsioonivahe olemasolu.

Esimene villa täislaudade vahel ja teine laudade ja katusekatte vahel.

Pilud

Igal juhul peavad pilud olema kogupikkuses takistusteta ja sissevõtt räästas ja väljalase harjal (nende suurus sõltub katuse suurusest). Praktikas peaks katuste puhul, mille sarika pikkus ei ole suurem kui 10 m, olema villakihti laudadest eraldav ventilatsioonivahe 3 cm. Pikemate sarikate korral tuleks suurendada vahet 4 cm-ni. Sissevõtu- ja väljalaskeavade suurus ja ventilatsiooniava kõrgus tuleks valida vastavalt konkreetsele olukorrale vastavalt konkreetse katuse projekteerimisdokumentidele.

Kas kasutada aurutõkkekilet?

Kasutuses oleva pööningu laudade ja difusioonitiheda katusepapiga katusekonstruktsiooni korral, mis on soojustatud mineraalvillaga, vältige kõrge difusioonikindlusega aurutõkkekile kasutamist. Nii takistame niiskuse eemaldamist vaheseintest. Seetõttu on õhutiheda katte puhul turvalisim lahendus LDS Flexplus intelligentne aurutõke. See on aktiivne aurutõke, millel on muutuv difusioonikindlus, Sd-parameeter muutub sõltuvalt niiskuse tasemest. See laseb talvel läbi vähem veeauru ja kaitseb Knauf Insulationi soojustuskihti niiskuse sissetungimise eest. Aurutõkkemembraanil LDS Flexplusil on kõrge difusioonikindlus, kaitstes pööningukonstruktsioone kondensaadi eest. Suvel see suurendab difusioonivõimekust ja vaheseinte lihtsamat kuivamist. Eriti kasulik tihedate katuste ehitamisel (laudvooder + katusepapp).
Erilist tähelepanu tasub pöörata õhukindla katusekattega pööningu soojustuse korrektsele teostamisele ja sellise lahenduse jaoks mõeldud aurutõkete kasutamisele. Halvasti projekteeritud ja soojustatud pööningul võib kondensatsioon kuude kaupa koguneda, põhjustades pööningul niiskeid laike. Niiskus mitte ainult ei halvenda katuse soojusisolatsiooni vaid võib põhjustada ka hallitust ja seeni sarikates ja kipsplaatides.

Kõrge auruläbilaskvusega membraan

Kui sarikatega katuse korral on esmaseks katteks kõrge auruläbilaskvusega membraan Homeseal LDS 0,04 FixPlus, on katusel üks ventilatsioon. Niiskus eemaldatakse tänu membraani madalale difusioonitakistusele. Ei ole vaja, et esmane kate harjaliinil oleks avatud. Tänu sellele kaitseme harja täiendavalt vihmavee eest. Homeseal LDS 0,04 membraani paigaldamine otse Knauf Insulationi villa peale annab täiendava energiasäästu, sest õhuringlus ei jahuta soojustust.
Katuse õige õhu liikumine, Knauf Insulationi mineraalvillast soojustus koos Homeseal LDS süsteemi tarvikutega tagab püsiva optimaalse temperatuuri tubades hoolimata väljas valitsevatest tingimustest (temperatuur, tugev tuul, vihmasadu, õhuniiskus). Soe maja tähendab madalamaid energiaarveid, kuid sellel on ka positiivne mõju keskkonnale.