Izolacja domu a ekonomiczne ogrzewanie

Mida te saate sellest artiklist teada?:

  • Kuidas mõjutab katuse ja seinte soojustamine kodu küttesüsteemi?
  • Millised tehnilised tingimused kehtivad alates 2021. aastast?
  • Milline soojustusmaterjal on parim kodu kütmise ja jahutamise kulude vähendamiseks?

Ökonoomne ehitus on tihedalt seotud ökoloogilise ehitusega. Väiksem energiakulu tähendab väiksemaid maja küttearveid ja väiksemat keskkonnasaastet koju valitud küttesüsteemist olenemata. Ja ökonoomselt ehitades võidame kahekordselt – saavutame mõõdetava rahalise kokkuhoiu ja samal ajal elame tervislikumas keskkonnas.

Kuidas on maja soojustamine sellega seotud? Ilma selleta ei anna ka parim küttesüsteem elanikele soojusmugavust, st soojust talvel ja jahedust suvel kuumal ajal. Investeering suurepärasesse küttesüsteemi on sõna otseses mõttes kuum õhk, kui hoone ei ole korralikult soojustatud.

Mis on hea soojustus?

Milline on õige soojustus? Selline, mis võimaldab tagada soojusmugavuse siseruumides.

Isolatsioonikihi paksuse valimisel tasub meeles pidada kehtivaid nõudeid hoonetele ja nende asukohale esitatavaid tehnilisi tingimusi, mille kohaselt võib katuse soojusläbikandeteguri väärtus olla kuni 0,15 W/(m2.K). Välisseinad seevastu peavad saavutama teguri, mis ei ületa 0,20 W/(m2.K).

Tõhus hoonete isolatsioon on muutumas väga oluliseks osaks majaehituses. Soojustusmaterjali valimisel tasub meeles pidada, et arvestada ei tule ainult ostu- ja paigalduskulusid, vaid väga olulised on ka selle vastupidavus ja muud parameetrid, tänu millele on maja ökonoomne ja ökoloogiline mitu aastakümmet.

Vill – hea valik

Knauf Insulationi mineraalvilla kasutamine katuse, välisseinte või pööningu lae soojustamiseks võib säästa kuni 40% teie aastasest küttearvest. Juba ainuüksi halvasti soojustatud katuse kaudu võib 25% soojusest kaduda!

Vill pööningul

Vill pööningul

Kui soovite maja ehitamisel olla kindel, et soojusisolatsioon vähendab küttekulusid, siis soovitame kaldkatuse soojustamiseks Knauf Insulationi Unifit 033 mineraalvilla, mille soojusjuhtivus λ = 0,033 W/mK. See tähendab, et kasutades selle villa kahte kihti kogupaksusega 30 cm, on katuse soojusläbikandetegur maksimaalselt 0,15 W/(m2.K). Lisaks sellele on maja mugav mitte ainult soojuse seisukohalt, vaid ka akustiliselt, samuti tagatakse tuleohutus (klaasvill on mittesüttiv) ja sobiv mikrokliima siseruumides.

Knauf Insulationi villade perekond Unifit on ideaalne materjal pööningu soojustamiseks, kuna sellel on suurepärased soojusisolatsiooniomadused, see on vastupidav, elastne, ei kooru ja võimaldab täpselt täita kõik sarikadevahelised tühimikud. Lisaks sellele on villa tänu ECOSE®-tehnoloogiale veelgi lihtsam kasutada, see on vähem tolmune ja ei sisalda formaldehüüdi ega fenooli.

Vill välisseintel

Välisseinte soojusisolatsiooniks liigendamata soojustussüsteemis (BSO) soovitame sobiva paksusega mineraalvilla Knauf Insulation Out-Therm, tänu millele on seinte U-väärtus võrdne või väiksem kui 0,20 W/(m2.K), mis on hetkel nõutud hoonete tehniliste tingimuste määrusega. OUT-Therm mineraalvillaplaadid parandavad hoone energiatõhusust, heliisolatsiooni ja tuleohutust. Mineraalvill on auru läbilaskev materjal, tänu millele ei ole vaheseintes niiskuse ohtu, puudub seente ja hallituse tekkimise oht – seega saavutame oma majas tervisliku mikrokliima.

TP 435 B mineraalvill annab soojus- ja heliisolatsiooni õhuvahetusega välisfassaadidele. See on hüdrofoobne materjal, mis on täiendavalt kaitstud musta looriga, mis muudab selle ideaalseks selliste rakenduste jaoks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et teie kodu soojustamisel ei tasu säästa, sest hea kvaliteediga materjal ja korralik soojustustöö toovad aastate jooksul teie arvetes käegakatsutava rahalise kasu. Kui te soojustate vähemalt 50 aastaks – nagu see on Knauf klaasvilla puhul –, siis võtke seda kuluefektiivsuse arvutamisel arvesse.