KUIDAS KAITSTA PÖÖNINGUT SOOJUSE “MINEMA PUHUMISE” EEST?

Õigesti soojustatud maja tagab pidevalt optimaalse temperatuuri siseruumides, hoolimata väljas valitsevatest tingimustest (temperatuur, tugev tuul, vihm, õhuniiskus). Soe maja tähendab ka madalamaid energiaarveid ja positiivset mõju keskkonnale.

Hoone õige soojustuse tingimuste täitmisel peame pidevalt tegelema „minemapuhumise efektist“ tingitud soojuskaoga. Milline on lihtsaim viis illustreerimaks soojuse eemaldamist termoisolatsioonist? Võrdleme paksu villase kampsuni soojustust. Soojus on kinni selle kiududes. Aga kas kampsun ise, isegi kõige soojem, suudaks ilma täiendava kaitseta kaitsta tuule eest, pakkuda optimaalset temperatuuri, näiteks suusatajale? See efekt on märgatav majades, kus on probleeme õhutihedusega, kus soojustuse efektiivsust vähendab õhu liikumine.

TÄHELEPANU vajab mansard Tasub mainida, et kõige sagedasem külmade pööningute põhjus on mansardi ebapiisav soojustamine, eriti tala ja seina vahelises piirkonnas. Need on üldiselt raskesti ligipääsetavad kohad, kuid nende põhjalik soojustamine võib olla pööningu mugava soojuse seisukohalt ülitähtis. Knauf Insulationi kahekihilist mineraalvilla kasutades tuleb täita seinalaua välispinna ja seinaisolatsiooni vaheline ruum, mis ulatub üle mansardi. Nii ei tule soojustust jupitada ja selle saab ühendada algse kattekilega.

Kuidas hoida „minemapuhumise efekt“ minimaalsena?

Knauf Insulationi terviklik lahendus soojuse, niiskuse ja pööningu õhutiheduse vallas on Homeseal süsteem. See süsteem kombineerituna Knauf Insulationi õige mineraalvillaga soojustamisega minimeerib sooja ja jaheda õhu kadu.
Õigesti töötava ventilatsiooni ja hoone õhutihedusega on lihtne hoida siseõhku soovitud tasemel. Tänapäevastes energiasäästlikes, madala energiakuluga ja passiivmajades kasutatakse kõrgeima kvaliteediga soojustusmaterjale. Soojuskadude ohjeldamiseks peame reguleerima hoonekarbi tihedust Homeseal LDS süsteemi lahendustega. Need toimivad hästi ka vanade hoonete termorenoveerimisel, kus on tavapäraseks nähtuseks kontrollimata õhu liikumine.

Membraanide, võrude, liimainete süsteem

Homeseal süsteem sisaldab tugevalt auru läbilaskvaid membraane, sees ja väljas kasutatavat aurutõket, võrude tihendeid, ühe- ja kahepoolseid tihendusteipe ja tihendusaineid, mida kasutada kõikidel süsteemi komponentidel, et tagada kõrgeima kvaliteediga ja kestev isolatsioonilahendus. Süsteemis kasutatavad Homeseal elemendid on ideaalseks näiteks efektiivsest ja energiasäästlikust maja soojustamisest, tagades optimaalse mugavuse.

Tugevalt auru läbilaskev katuse membraan: Homeseal LDS 0.04 on ilmastikutingimustele vastupidav, mistõttu saab seda kasutada ka puitkonstruktsioonide välisseintel. Kattekihi paksus paigaldamisel sõltub membraani ühendusmeetodist kõikide katuse moodustavate elementidega. See kehtib kõikidele katuse läbiviikudele katusekattest, nagu ventilaatorid, õhutusavad, antennid ja korstna ja seinte ühendused jms. Seintel ja sarnastel elementidel peavad katteliited eemaldama äravooluvee membraani välisküljelt Mida tihedam on ühendus, seda paremini kaitseb kate katust.

Homeseal LDS membraanid ja aurutõkkekiled reguleerivad veeauru voolu, neid kasutatakse vaheseina siseküljel, tavaliselt pööningul. Need on samavõrd head lagede ja seinte kaitsmiseks, eraldamaks erineva niiskustasemega ruume. Kasutuses oleva pööningu tihendatud katuse konstruktsioonis (laudvooder ja difusioonitihe katusepapp), mis on soojustatud mineraalvillaga, vältige kõrge difusioonikindlusega aurutõkkekile kasutamist. Nii takistame niiskuse eemaldamist vaheseintest. Seetõttu on õhutiheda katte puhul turvalisim lahendus LDS Flexplus intelligentne aurutõke. See on aktiivne aurutõke, millel on muutuv difusioonikindlus, Sd-parameeter muutub sõltuvalt niiskuse tasemest. See laseb talvel läbi vähem veeauru ja kaitseb Knauf Insulationi soojustuskihti niiskuse sissetungimise eest. Aurutõkkemembraanil LDS Flexplusil on kõrge difusioonikindlus, kaitstes pööningukonstruktsioone kondensaadi eest. Suvel see suurendab difusioonivõimekust ja vaheseinte lihtsamat kuivamist. Eriti kasulik tihedate katuste ehitamisel (laudvooder + katusepapp).

Homeseal süsteemi membraani komponendid tagavad efektiivse kasutuse 50 aastaks – see on aastatepikkuse uurimustöö ja kogemuste tulemus. Isolatsiooni lisatarvikud on loodud ühilduma Knauf Insulationi praeguse uuenduslike toodete valikuga. Homeseal süsteemi elemendid koos Knauf Insulationi muude toodetega annavad täielikult professionaalse ja efektiivse lahenduse. See on lahendus neile, kes otsivad vastupidavat ja efektiivset tulemust, professionaalsetele ehitajatele ja projekteerijatele.