KAS MINERAALVILL SOBIB VANA RENOVEERITAVA MAJA pööningu SOOJUSTAMISEKS?
Loomulikult. Mineraalvill on väga paindlik ja seda on lihtne paigaldada katuse kandesõrestiku tühjadesse kohtadesse. Pööningud vajavad tugevat soojustamist, isegi kui seal ei ole eluruume.
Mineraalvilla plaatidel on erinevad soojusparameetrid, erinev paksus, mistõttu saab neid mugavalt kohandada konkreetsetele vajadustele. Oma kogemusele tuginedes saan öelda, et hea on kasutada täielikke soojustussüsteeme – süsteem ei sisalda ainult soojustusmaterjale, aga ka membraane, aurutõkkekilesid, liimaineid, tihendusteipe jms. Nii on pööningu soojustamine lihtsam, olenemata selle kujust või katuse ehitusest.
Pööningu lambda
Pööningu soojustamiseks valitaval mineraalvillal peaks olema parim (st võimalikult madal) lambda – minu kogemusel on sobiv lambda 0,033, millele vastab vill Unifit 33.
Kiht kihi haaval
Oluline on meeles pidada, et villa tuleb laotada kahes kihis. Siin ei ole mõtet kokku hoida, sest see just annabki säästu. Ühe kihiga on kõrge tõenäosus lineaarsete sildade tekkimiseks, st kohad, kus soojus pääseb välja. Teine kiht takistab nende tekkimist.
Etapphaaval
Pööningu moderniseerimine toimub järgmiselt:
- Esmalt tuleb välja selgitada hoone konstruktsioon.
- Kui kõik on välja mõõdetud ja joonestatud, paigaldame konstruktsiooni, millele paigaldatakse mineraalvillast soojustus.
- Seejärel paigaldame villa – esimene kiht läheb sarikate vahele ja teine kiht sarikate peale.
- Villa peale läheb aurutõke, mis ei lase soojustusel märjaks saada.
- Lõpuks tuleb plaatidega katmine, viimistledes töö kipsplaadiga.