KAS MINERAALVILL ON TERVISLIK?

Mida te saate sellest artiklist teada?:

  • Millist villa valida, et kaitsta elanike tervist?
  • Millised sertifikaadid tõestavad soojustusmaterjali ohutust?
  • Miks on ECOSE® tehnoloogia parim?

Klaasvill, mis on üks mineraalvilla tüüp, on segu klaasikildudest ja kvartsliivast. Seega ei ole selles ohtlikke koostisosi. Aga kus tulevad kõhklused selle tervislikkuse osas inimeste tervisele?

Kõhklused võivad tekkida liimainest (sideainest), mida tuleb kasutada villaga, selle omaduste saavutamiseks. Tüüpilises klaasvillas kasutatakse sideainena keemilisi komponente, nagu fenoolformaldehüüdvaik või polüakrülaadid. See ei tähenda loomulikult seda, et see mineraalvill on ohtlik, sest müügile lubamiseks peab see vastama asjakohastele standarditele (PN-EN 13162). Kui aga soovite ehitada hoonet, mis on ökoloogilisem ja elanikele veelgi tervislikum, tasub uurida mineraalvilla, mis on toodetud ECOSE® tehnoloogiaga.

Miks eelistada ECOSE® tehnoloogiaga mineraalvilla?

Selles tehnoloogias on eelpool nimetatud traditsioonilised sideained asendatud looduslike toormaterjalidega. See tähendab, et ECOSE® tehnoloogiaga toodetud mineraalvill ei sisalda kunstlikke värvaineid, formaldehüüdi, fenoole ega akrüüllisaaineid.
Tänu looduslike toormaterjalide kasutamisele kemikaalide asemel jätab ECOSE® tehnoloogiaga soojustuse tootmine väiksema ökoloogilise jalajälje.
Samuti muudavad looduslikud mineraalvilla sideained selle toote erakordselt vastupidavaks.
Knauf Insulation ECOSE® tehnoloogiaga toodetel on kõrgeim võimalik Eurofins Gold siseõhu tunnistus, mis kinnitab, et need aitavad kaasa kõrgetasemelisele siseõhu kvaliteedile ilma seda saastamata. See on tervisliku kliimaga maja garantii.
ECOSE® tehnoloogiaga valmistatud vill on puudutamisel meeldiv ja sellega on lihtsam töötada kui keemiliste sideainetega materjalidega.

DECLARE märgis

DECLARE on dokument, mis panustab veelgi rohelisema ja tervislikuma ehituskeskkonna saavutamisse.
DECLARE märgis sisaldab teavet toote päritolu, millistest materjalidest see on valmistatud ja selle elutsükli kohta.
Declare märgise saamiseks peavad tooted läbima põhjaliku koostise analüüsi rahvusvahelise instituudi Living Future Punase nimekirja kemikaalide sisalduse osas.
Tulemus? Knauf Insulationi lamineerimata klaasmineraalvillast tooted rullides ja tahvlitena on saanud kõrgeima klassi „Red List Free” märgise.

Oluline töövõtja jaoks

Knauf Insulationi toodetega töötamine on mugavam ja ohutum. ECOSE® tehnoloogiaga mineraalvill:

  • tekitab vähem tolmu;
  • on puudutamisel pehme ja sellega töötamine on lihtne, kuid ohutuse tagamiseks tuleks ikkagi kanda kaitseriietust, -kindaid ja -prille;
  • ei sisalda lisatud formaldehüüde ega fenoole, mis aitab kaasa madalamale LOÜ (lenduvate orgaaniliste ühendite) sisalduse saavutamisele;
  • on erakordselt vastupidav;
  • tagab oodatud tasemel efektiivsuse ka pärast 50 aastast kasutamist.

Kõige olulisem, mida saavutate, kui soojustate pööningu Knauf Insulationi ECOSE® tehnoloogiaga mineraalvillaga:

Vaikuses elamise mugavus

Mineraalvill neelab helilaineid ja summutab väljaspool maja ja naabertubadest tulevat heli. Pakub kõrgetasemelist akustilist mugavust.

Energiatõhus maja

Knauf Insulationi vill tagab mugava temperatuuri maja sees nii suvel kui talvel. Seda iseloomustab suurepärane soojusisolatsiooni võime. See on paindlik, ei kooru ja võimaldab soojustada kõiki alasid katusesarikate vahel, mis omakorda parandab kogu maja energiatõhusust.

Tervislik sisekliima

Katuse isolatsioon peab saama „hingata“ ja tagama, et kogu maja on korralikult ventileeritud. Knauf Insulationi mineraalvillal on sellised omadused. Samuti on see tervislik, sest peamised toormaterjalid, mis selles on kasutatud, on looduslikud.

Tuleohutus

Knauf Insulationi mineraalvill on mittesüttiv. Sellel on kõrgeim tuleohutusklass A1. Katuse süttimise korral annab see kuni 60 lisaminutit täielikku ja reaalset tulekindlust. Erinevalt süttivatest soojustusmaterjalidest ei erita mineraalvillad mürgist suitsu, mis on sageli suurim oht inimeste tervisele.