ENERGIATÕHUSUS KUI ABINÕU ELEKTRIHINDADE TÕUSU VASTU

On teada, et mida iseseisvamad ja sõltumatumad me oleme, seda rahulikum on meie elu. Sama kehtib ka kodu puhul. Kodu ülalpidamine muutub üha kallimaks ja eriti murettekitavaks on energiahinnad. Milline oleks siinkohal hea soovitus?

Ehitage võimalikult energiatõhusad kodud ja renoveerige põhjalikult vanad hooned, mille kütmine „sööb“ palju energiat, sest need on halvasti soojustatud või ei ole üldse soojustatud.

Kuidas ehitada või renoveerida maja nii, et see oleks võimalikult energiatõhus? Järgige 2021. aasta algusest kehtivaid standardeid, mille kohaselt peavad majad olema ehitatud väga hea energiatõhususe näitajaga materjalidega, et seinad, katused, põrandad, aknad või uksed oleksid suurepärase soojusisolatsiooniga. Kõik nõuded on esitatud Tehnilistes tingimustes 2021. Lisateavet energiatõhususe kohta leiate siit: https://welnaknauf.pl/poradnik/efektywnosc-energetyczna-budynku-co-warto-wiedziec/

Trias Energetica eelkõige

Öeldakse, et kõige odavam energia on säästetud energia! See on Trias Energetica mudeli juhtlause. Millel põhineb see energiasäästu mudel? See põhineb kolmel põhimõttel:

  • tarbetute energiakadude vältimine – siinkohal on kõige olulisem hoone kvaliteetne soojusisolatsioon, tänu millele külmasi ruume ei köeta;
  • taastuvate energiaallikate kasutamine, nagu päikese-, tuule- ja geotermiline energia;
  • efektiivne energiatootmine fossiilsetest kütustest.

Mõned sammud elektriarve vähendamiseks

Trias Energetica põhimõtteid rakendades on vaja järgida õiget tegevuste järjekorda. Näiteks ei ole mõtet investeerida kaasaegsetesse tõhusatesse gaasikateldesse, kui seinad ja katus ei ole hästi soojustatud. Keskkonnasõbralike taastuvenergia seadmete, näiteks soojuspumpade või fotogalvaaniliste seadmete paigaldamine ei ole samuti mõistlik enne, kui maja ei ole korralikult soojustatud. Seega saavutate parima tulemuse, kui töötate selles järjekorras:

  • Energiavajaduse vähendamine tänu kvaliteetsele ja hästi paigaldatud katuse, seinte, põrandate ja lagede soojusisolatsioonile.
  • Võimalikult madala soojusläbikandeteguriga U akende ja uste paigaldamine.
  • Rekuperaatorite kasutamine, mis tagastavad ventilatsiooniga eemaldatud soojuse.
  • Taastuvatest energiaallikatest (TEA) saadava energia kasutamine, st soojuspumpade, fotogalvaaniliste paneelide ja päikesekollektorite paigaldamine.
  • Väga tõhusate küttesüsteemide paigaldamine koos kondensatsioonikatelde või soojuspumpadega.
  • Kasutades kõige ökonoomsemaid kodumasinaid ja elektroonikat ning LED-valgusteid.