6 IDEED PÖÖNINGU KOHANDAMISEKS

Mida te saate sellest artiklist teada?:

  • Kuidas kasutada katusealust ruumi hästi ära?
  • Miks ehitada pööningule pesuruum?
  • Kuidas rajada kodukino?

Pööning… Suure potentsiaaliga koht, kuigi sageli ei kasutata seda sihipäraselt ära. Siiski tasub hoolitseda selle eest, et sellest ei saaks nn kolaruumi. Pööningu võib viimistleda ehitamise lõppjärgus või isegi pärast aastatepikkust majas elamist. Kahju oleks jätta see ruum eesmärgipäraselt kasutamata.

Kindlasti ei saa te oma pööningu soojustamist edasi lükata. Isegi kui te plaanite seda ruumi kasutada kaugemas tulevikus, pidage meeles, et see täidab oma funktsiooni ainult siis, kui see on termiliselt ja akustiliselt hästi isoleeritud. Mineraalvill on ideaalne materjal pööningu soojustamiseks. See pakub talvel soojust ja suvel jahedust ja on piisavalt vaikne, et isegi vihmasadu ei kuule.
Kuid selleks, et kasutada pööningut, peab olema täidetud üks oluline tingimus – ruumi kõrgus peaks olema vähemalt 2,5 m (pööningu kõrgeim punkt). Samuti on hea, kui seinaosa ei oleks madalam kui 80 cm. Sellise kõrguse korral on lihtsam kasutada ära kallete all olevat ruumi.
Praktiliselt iga ruumi, kaasa arvatud vannituba või köök, saab pööningule rajada. Kõige sagedamini luuakse sinna aga lastetoad ja magamistoad. Võite kasutada katusekalde all olevat ruumi erinevalt – laste mängutoa, garderoobi, pesuruumi, stuudio või isegi jõusaali jaoks… Ammutage siit inspiratsiooni!

Kaldus garderoob

Teil tuleb riiete, kingade ja muude asjade jaoks ruumist puudu? Kasutage pööningut – hea koht garderoobi jaoks. Riiulid, sahtlid või nagid lihtsustavad asjade korrastamist. Saate hõlpsasti tellida eritellimusel sisseehitatud garderoobikappe, ka liugustega, mida saab paigaldada viilude alla. Nagu praktika näitab, annab garderoobikapp pööningul rohkem vabadust kui garderoobikapp magamistoas või koridoris. Tänu oma asukohale „perifeerias“ ei pea see alati olema täiuslikus korras.

Pesuruum

Pesuruum pööningul on väga praktiline lahendus. Eraldi ruum pesumasinale või pesukuivatile, kapid pesuvahendite jaoks, korvid riiete jaoks on eelkõige mugavus, kuid ka võimalus vannitoa huvitavamaks ja funktsionaalsemaks kujundamiseks.

Siia saab paigutada ka triikimislaua ja triikraua, et need oleksid alati käeulatuses.
Eelnevalt tasub hoolitseda hea ventilatsiooni eest, nii et ideaalis peaks pesuruumiks mõeldud ruumis olema aken.

Maalimisstuudio

Kui teil on pööning, mida arendada, ja teie hulgas on kunstilise töö harrastajaid, võib kaaluda privaatse ateljee rajamist pööningule. Oluline on akna olemasolu, sest ilma päevavalguse ja ventilatsioonivõimaluseta on loometöö tegemine keeruline.

Valjud mängud

Kas soovite kutsuda oma sõpru mängima piljardit, pingpongi, õhuhokit või hoopis lauajalgpalli? Tee pööningule mängutuba! Lisaks selle mugavusele, ei sega valjuhäälne juubeldamine või võidurõõmu väljendamine teisi pereliikmeid. Isolatsiooni kvaliteet on sellistes kohtades eriti oluline. Mineraalvillaga isoleeritud pööning on äärmiselt helikindel.

Privaatne jõusaal

Kas eelistad jõusaalis käimise asemel treenida üksinda? Selleks on ideaalne lahendus – jõusaal teie enda pööningul. Seinavärv peaks olema energiat andev ja liikuma kutsuv. Ja olge ettevaatlik – treeningvahendid, millel te seisate, jooksete või hüppate, ei tohi asuda kaldseinte lähedal. Jälgi, et sa ei lööks treeningu ajal pead vastu lage – sellises olukorras on parem mitte liiga kõrgele sihtida.

Kino pööningul

Minikino pööningul – see idee on teostatav. Kõik, mida vajate, on projektor või suur ekraan ja muidugi pehme, suur diivan koos patjadega.
Lisage sellele meeleolukas atmosfäär, õige valgus ja vaikus… Kodus on kõige parem olla!